Żel i mydło antybakteryjne – usuń wirusy i drobnoustroje

Chcesz zamówić mydło antybakteryjne? Sprawdź https://verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html.

Na jednym cm2 skóry rąk może znajdować się nawet do 5 milionów bakterii. Spora część tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na ludzkich dłoniach przenoszą się wirusy, bakterie i pasożyty powodujące bardzo poważne schorzenia. Z tego powodu mycie rąk jest nieodzowne. Za pomocą zwykłego mydła możemy jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90% bakterii. Na co dzień to wystarczający wynik, jakkolwiek w wielu przypadkach konieczne będzie skorzystanie z dużo skuteczniejszych preparatów.

Żel do dezynfekcji rąk – zastosowania

Mydło antybakteryjne znalazło szerokie zastosowanie w rozmaitych sferach życia. Regularnie wykorzystywane jest w instytucjach służby zdrowia – szpitalach, przychodniach czy gabinetach dentystycznych. Poza tym korzystanie z niego jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i bytującymi na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać także pracownicy przemyśle gastronomicznym – w szczególności po przyrządzaniu potraw z mięsa (głównie z drobiu), mleka oraz jajek, bo te produkty spożywcze, gdy są surowe, nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Rodzaje płynów do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie z dodatkiem substancji niszczących drobnoustroje – zwykle jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują również pod postacią płynu lub żelu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można kupić w różnych opakowaniach – małych, które mieszczą się w torebce albo kieszeni, lub dużych, przygotowanych do stosowania w dozownikach ściennych, nierzadko przystosowanych do uruchamiania łokciem bądź wyposażonych w fotokomórkę.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]