Walcz z pyłkami i wirusami w domu – o oczyszczaczach powietrza

Kwestia zanieczyszczenia powietrza zagościła już w świadomości każdego mieszkańca naszego kraju i z rzadka jest banalizowana. Polacy zdają sobie sprawę, że jakość powietrza, które każdego dnia wdychamy, ewidentnie oddziałuje na nasz stan fizyczny. Dopóki nie będą wprowadzone systemowe rozwiązania, każdy jest zmuszony zatroszczyć się o swoje zdrowie, np. poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowość w naszych sklepach

Im bardziej rozwinięty rejon, tym większe jest zagrożenie występowania dużego stężenia pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10. Na rozwój wielu chorób układu oddychania narażeni są głównie mieszkańcy dużych aglomeracji miejskich oraz okolic w pobliżu fabryk wydzielających do atmosfery pokaźne ilości tych pyłów. Regularne używanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże w dużym stopniu zminimalizować negatywny wpływ pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza licznych renomowanych producentów, jak np. Cado, LIFAair czy Airdog, od lat obecne są w ofercie wielu sklepów, toteż nie jest to w tym momencie nowość na naszym rynku. Co ciekawe, poza eliminacją z powietrza pyłów, nieraz posiadają one także inne dodatkowe funkcje.

Nawilżanie i detekcja dwutlenku węgla – pozostałe funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza występują w wielu rozmiarach, wobec tego łatwo dobierzemy urządzenie stosowne do danej kubatury wnętrza. Oczyszczacze są względnie nieduże, zatem bez ograniczeń daje się przenieść je między pomieszczeniami. Oprócz eliminowania z powietrza pyłów PM10 i PM2,5, wychwytują one dodatkowo grzyby oraz zarazki, które mogą być źródłem wielu reakcji alergicznych czy też chorób, a także groźny formaldehyd. Sporo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje oraz nawilża powietrze, co tworzy w mieszkaniu rześką atmosferę, a jednocześnie przynosi niczym niezakłócony sen. Część oczyszczaczy ma także detektory alarmujące o obecności CO2. Korzystanie z oczyszczacza powietrza rekomenduje się w szczególności osobom podatnym na alergie.