Utrzymanie czystości dużych powierzchni – o mopach profesjonalnych

mopy profesjonalne, mop płaski, mop do podłogi

Czyszczenie podłogi wydaje się zadaniem bardzo prostym – wystarczy woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Sprawa się jednakże komplikuje, gdy idzie o kłopotliwe do usunięcia, nietypowe zabrudzenia lub dużą powierzchnię. W takich przypadkach warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. Na czym polega ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi codziennie sprzętami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, powinno się sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłóg?

Czym wyróżniają się profesjonalne mopy do podłogi?

Na wydajność mopa mają wpływ głównie 2 czynniki – materiał, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego solidność. Należy też pamiętać, że twardsze włókna lepiej zbierają pobrudzenia niż miękkie. Druga cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię można umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, jeśli mop ma służyć do mycia posadzki o znacznym metrażu – na przykład parkietów na boiskach, hallów czy sal tanecznych.

Akcesoria do profesjonalnych mopów do mycia podłóg

Sam mop to za mało, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli błyskawicznie i efektywnie myć posadzki. Nieomal jednakowo ważne są również dodatkowe akcesoria. Wśród nich specjalną uwagę warto zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dostosowana do wzrostu użytkownika, a on sam powinien być stosunkowo lekki. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a odpowiednio dobrane znacznie upraszcza i przyspiesza pielęgnację posadzek. W czasie czyszczenia ogromnych powierzchni rekomendujemy wybrać zestaw mopa z wiadrem.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]