Sztylpy i czapsy – akcesoria jeździeckie, które warto posiadać

Zamów sztylpy.

Według wielu jeźdźców najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć faktycznie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, to nie są pozbawione wad. Główną z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużej mierze utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewce buta. Na szczęście, czapsy i sztylpy nie posiadają tych wad.

Charakterystyka czapsów i sztylp

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, zapewniające protekcję pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, zapewniając zabezpieczenie dla nogi na całej długości, natomiast drugie – chronią jedynie łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych surowców. W sklepach przeważnie spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wykonane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej warianty charakteryzuje dużo niższa cena. Są zatem polecane dżokejom z niewielkim budżetem oraz dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Szeroki wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc także jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]