Sok z kiszonych buraków i kapusty – skład i działanie

Dowiedz się więcej o soku z kapusty kiszonej na https://superbutelki.pl/pl/c/Soki/118.

Artykuły fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan znów wróciły na nasze stoły. Do kapusty i buraków dołączają też nowe, dotychczas mniej popularne owoce oraz warzywa. Mówiąc o zdrowotnych zaletach jedzenia poddanego fermentacji nie sposób zapomnieć także o napojach takich jak maślanka, kombucza czy różnego rodzaju zakwasy i soki z kiszonych warzyw. Szczególnie te ostatnie są godne uwagi – pomagają w łatwy i szybki sposób wprowadzić do naszego ciała składniki konieczne dla jego prawidłowego działania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – jakie witaminy w nich znajdziemy?

Sok z kapusty kiszonej to napój posiadający w składzie dużo związków mających korzystny wpływ na nasze zdrowie. Najważniejszym składnikiem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za fermentację. Sok z buraków, ogórków bądź inny kwaszonek to także doskonałe źródło witamin. Na uwagę zasługuje zwłaszcza wysoka zawartość witaminy C – zaledwie 150 ml tego napoju zawiera jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek należy również pić z uwagi na obecność witaminy P i K, witamin z grupy B, a także wysokie stężenie soli mineralnych.

Sok z kiszonych buraków – dlaczego powinno się go spożywać?

Sok z kiszonych buraków, ogórków i kapusty, ze względu na obecność bakterii fermentacji mlekowej pożytecznie wpływa na pracę jelit oraz nasz układ odpornościowy. Na dodatek nagromadzenie witamin usprawnia funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają objawy cukrzycy, depresji i szkorbutu, jak również pomagają radzić sobie z osłabieniem fizycznym i psychicznym. Po kwaszonki powinny oprócz tego sięgnąć ludzie zmagający się z chorobami układu pokarmowego, jak np. refluks czy wrzody żołądka. Pobudzają one również apetyt i stanowią tarcze ochronną w trakcie leczenia antybiotykami i wzmacniają apetyt.

Dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]