Rodzaje ochraniaczy dla koni

Ochraniacze dla koni kupisz na https://tinyurl.com/yftns2b6.

Ci, którzy zwyczajnie nie są zainteresowani jeździectwem, często są zaskoczone, że nogi koni należy zakrywać stosownymi ochraniaczami. Wachlarz artykułów tego rodzaju jest niezmiernie bogaty i w sprzedaży dostępnych są dziesiątki ochraniaczy dla koni wyprodukowanych z najrozmaitszych surowców. To sprawia, że nawet problem z ich wyborem mają często także doświadczeni jeźdźcy.

Jak wybrać ochraniacze dla konia?

Nadrzędną wytyczną do doboru ochraniaczy, które trzeba ubrać koniowi, jest rodzaj aktywności, w jakiej zwierzę w danym momencie uczestniczy. Jest sporo wariantów ochraniaczy: skokowe, ujeżdżeniowe, transportowe, stajenne, crossowe, rajdowe i specjalistyczne, a każde z nich ma nieco inne funkcje. Na przykład, ochraniacze ujeżdżeniowe redukują ryzyko powstania urazów, stłuczeń, jak również skaleczeń, które niekiedy zdarzają się podczas treningów ujeżdżeniowych. Te ochraniacze znakomicie absorbują siłę uderzenia, a jednocześnie dają wsparcie ścięgnom. Z kolei ochraniacze skokowe cechują się mocną budową skupioną na zakryciu boków oraz tylnej powierzchni kończyny konia, co osłania ją w chwili uderzenia o drążek przeszkody. Ochraniaczami transportowymi zaś zabezpiecza się nogi koni sportowych, które z racji udziału w najrozmaitszych zawodach jeździeckich wożone są często nawet kilkaset kilometrów od stadniny. Powinny one być sporządzone z tworzyw, które nie przyczynią się do powstania uszkodzeń skóry nawet w czasie bardzo długiej podróży. W sklepach z asortymentem jeździeckim zamówisz także kaloszki dla konia, które opracowano z myślą o zwierzętach, które się ścigają. Kaloszki chronią piętkę koni.

Ochraniacze dla koni – z czego się je wytwarza?

Entuzjaści jeździectwa poszukujący ochraniaczy dla konia zderzą się z niezmiernie szeroką ofertą produktów, różniących się od siebie zarówno kosztem, jak i materiałem, z których są wykonane. Owszem, najbardziej interesujące na pierwszy rzut oka są ochraniacze ze skóry, jednak powinno się o nie stosownie troszczyć i pielęgnować je po każdym użyciu, w przeciwnym razie za jakiś czas przyjdzie nam je wymienić nowe. Inne materiały, z których wytwarza się ochraniacze, to mocny i lekki neopren oraz inne tworzywa sztuczne. W sklepach można kupić również kaloszki dla koni wytwarzane z gumy.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]