Podstawowa odzież na motor – co należy kupić?

ubrania na motor

Od dawna wiadomo, że jazda na motorze nie jest najbezpieczniejszą aktywnością. W czasie kolizji prowadzącego motocykl nie zabezpieczają pasy i całkowicie przyjmuje on na siebie intensywność uderzenia. Skutkiem tego tak istotne dla każdego motocyklisty jest zaopatrzenie się w stosowną odzież zaprojektowaną właśnie do tego typu jazdy. Odzież na motor nie tylko redukuje możliwe obrażenia kierowcy, ale również ochrania go przed wiatrem, opadami oraz promieniami słonecznymi, co podnosi komfort jazdy.

Podstawowa odzież motocyklowe – co koniecznie warto mieć?

Wybierając Ubranie na motocykl przede wszystkim powinno się wyposażyć się w kask, bowiem zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym jego posiadanie jest obligatoryjne, obojętnie czy pędzimy sportowym ścigaczem po ekspresówce, czy jedziemy wolno na skuterze. Jest to także najistotniejszy element zabezpieczenia motocyklisty, ochraniający głowę przed obrażeniami mogącymi mieć ciężkie skutki dla jego zdrowia, a nawet życia.

Do osłony reszty ciała w trakcie jazdy jest mnóstwo możliwości. Miłośnik jednośladów może zebrać swój strój dobierając stosowną spodnie oraz kurtkę przeznaczone z myślą o jeździe na motorze albo wybrać kombinezon (jedno- ewentualnie dwuczęściowy). W sklepach motoryzacyjnych do wyboru mamy odzież tekstylną oraz skórzaną. Bez wątpienia, skóra jest nadzwyczaj odpornym na zniszczenia półproduktem, co nie znaczy, że odzież motocyklowa sporządzona z tekstyliów chroni w mniejszym stopniu – stosuje się w niej tkaniny o wysokiej odporności na wysokie temperatury i ścieranie. Te elementy ubioru motocyklisty są uzupełnione o przydatne wzmocnienia ochraniające barki, kolana i łokcie, które podczas upadku są wyjątkowo wystawione na otarcia.

Kominiarki, zbroje i pozostałe akcesoria

Następnymi ważnymi częściami odzieży na motocykl są obuwie oraz rękawice. Rękawice w czasie wypadku zabezpieczają dłonie przed poważnymi urazami, gdyż to nimi automatycznie zasłaniamy resztę ciała wyciągając je na wprost, przez co narażamy je na złamania i bolesne otarcia skóry. Należy więc zaopatrzyć się rękawice ze dodatkowymi modułami chroniącymi wewnętrzną część dłoni i kłykcie. Stosowne buty na motocykl oprócz tego, iż osłaniają delikatne kości śródstopia, dają także lepszą przyczepność, a co za tym idzie łatwiejsze panowanie nad masywną maszyną.

W jakie pozostałe dodatki do ubrań na motor powinno się posiadać? To z pewnością plecaki, kołnierze, gogle jeśli korzystamy z kasku crossowego, oraz kolejne slidery, zbroje albo ochraniacze.

Dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]