Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Jeśli szukasz szatersów, koniecznie wejdź na skyshutters.pl.

Planując aranżację wnętrza, sporadycznie poświęca się dużo uwagi oknom. W większości wypadków decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, a więc firany i zasłony, które czasami łączone są z roletami. Jednak jest jeszcze jedno budujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne typu shutters.

Cechy charakterystyczne shuttersów

Podstawową cechą shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż lamele zamontowane na tych okiennicach ozdobnych poruszają się i można łatwo je ułożyć pod rozmaitymi kątami, w zależności od zachcianek domowników. Wykonuje się je z płyt MDF, z drewna, a także polichlorku winylu (PCV). Shuttersy montuje się przeważnie na oknach, niemniej jednak tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach bądź w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w polskich domach widuje się nadal okazjonalnie, ale większość zapewne kina bądź ekranu telewizora, ponieważ tego typu okiennice są niezwykle popularne na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w Australii i RPA.

Ozdobne okiennice shutters – sterowanie ustawieniem lameli bez wykorzystania żyłek

Oprócz tego, iż shuttersy okiennice wewnętrzne shutters doskonale wyglądają, mają one także praktyczne funkcje. Przy ich użyciu można w pasywny sposób kontrolować użycie promieni słonecznych: w gorące miesiące uniemożliwiać nagrzewanie się pomieszczeń, a zimą – zatrzymać ciepłe powietrze na dłużej. Shuttersy wspaniale komponują się z rozmaitymi stylami wnętrz i da się je zainstalować je na przeważającej większości ram okiennych. Produkuje i instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, iż są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom nadzwyczaj elegancki wygląd, zatem podnoszą wartość domu. Wypada również podkreślić, że ustawienie lameli shuttersów jest ustawiane bez pomocy linek, co posiadacze psotliwych zwierzaków oraz rodzice małych dzieci, które zerwać wystające linki, uznają z pewnością za sporą zaletę.

Dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]