Lampa solna – niecodzienna ozdoba mieszkania

lampy solne, lampa solna

Niewielkie ozdoby z kamienia i innych minerałów od wieków zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozlicznych wycieczek po Polsce, a czasem kupujemy tak po prostu, gdyż harmonizują ze stylem, w jakim urządzone jest mieszkanie. Z rzadka jednak są to przedmioty funkcjonalne – na ogół służą po prostu jako dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże wytworzyć obiekty wykorzystywane na co dzień, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej najczęściej lampy, ale nie tylko.

Lampy solne kupisz w 3 barwach

Lampy solne są estetyczne i łatwo można je dobrać do wystroju domu, bowiem kupimy je w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w wielu ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest unikalna, bo nie ma kamieni o takiej samej siatce krystalizacji i kształtach. Niezwykle modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nieregularną, nie obrobioną powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rzemieślnicy zajmujący się produkowaniem tych lamp, nadają im regularne formy, przykładowo piramidy bądź sześcianu.

Lampa solna – przy niej łatwiej się zrelaksujesz

Dużo ludzi wierzy, że lampy solne wywierają dobre oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im przeważnie właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy wyzwalania anionów, równoważących te produkowane przez wszędobylskie urządzenia elektroniczne. Aniony polepszają jakość powietrza oraz pomagają w swobodnym oddychaniu między innymi ludziom borykającym się z astmą bądź alergią. Światło, jakie dają te lampy, jest delikatne i kojące, toteż poleca się nabycie ich osobom cierpiącym na stres lub bezsenność, ponieważ dzięki nim można szybciej się odstresować. Ale z brył soli nie tworzy się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich też cudowne świeczniki i pojemniczki na drobiazgi, a duże bloki z soli stosuje się w aranżacji wnętrz, jak również gastronomii.

Dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]