Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – rodzaje i ich skład

Chcesz nabyć kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy? Sprawdź houseofbeauty.com.pl/c/66-kremy-przeciwzmarszczkowe.

Nawet młoda skóra bez problemów wymaga właściwej pielęgnacji. Pozwoli to zwolnić procesy wyniszczania się tkanek i dzięki temu dłużej zachować je w dobrym stanie. Głównie dotyczy to skóry twarzy, która jest najbardziej narażona na powstawanie niekorzystnych zmian, wśród których szczególnie przykre dla pań, jak i panów, są zmarszczki. Z tej przyczyny tak istotne jest, aby używać właściwych kremów przeciwzmarszczkowych dobranych do wieku oraz rodzaju skóry. Na szczęście nie jest to trudne, ponieważ w sprzedaży można nabyć kosmetyki dopasowane do każdego typu skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – co odkryjemy w ich składzie?

Głównym zadaniem kremów przeciwzmarszczkowych jest nawilżenie skóry. Stąd kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy częstokroć posiadają w składzie mocznik – czynnikłączący cząsteczki wody i tym sposobem przeciwdziałający jej utracie, a oprócz tego czyniący skórę delikatniejszą. Kosmetyki tego rodzaju posiadają w składzie także tłuszcze nazywane ceramidami, które też powstrzymują utratę wody, bowiem wypełniają przestrzenie pomiędzy komórkami tkanki skórnej. Znaczącym komponentem kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy jest także skwalen. Jest to substancja znajdująca się w składzie płaszcza lipidowego skóry człowieka. Przy właściwym stężeniu skwalen eliminuje wolne rodniki i inne niepożądane elementy, a poza tym pozwala składnikom odżywczym przeniknąć w głąb.

Rodzaje kremów przeciwzmarszczkowych do cery

Kosmetyki przeciw zmarszczkom można podzielić na kilka kategorii. Najważniejszym kryterium podziału jest wiek konsumenta, do którego kierowany jest dany kosmetyk. Przy jego wyborze powinno się także wziąć pod uwagę, do pielęgnacji jakiej części ciała został on stworzony – wszak krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się pod wieloma względami od kremu do szyi czy też pod oczy.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]