Kontrola nad temperaturą i światłem – shuttersy w sypialni i w salonie

Przykłady z zastosowaniem shuttersów w sypialni zobaczysz tu.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, tzw. shuttersy, kojarzą się zwykle z wnętrzami zaprojektowanymi w stylu tropikalnym czy południowoamerykańskim. Tymczasem ten moduł zabezpieczenia okna można wykorzystać także w naszych domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a równocześnie wspaniale prezentujące się rozwiązanie, które w wielu przypadkach zda egzamin lepiej niż modne w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – zastosowanie ozdobne i praktyczne

Shuttersy w salonie bądź w pokoju gościnnym, wypełniają dwie funkcje – praktyczną oraz dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne znacznie zwiększają walory estetyczne pokoju. Ich lamele są masywniejsze, co powoduje, że pięknie wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są ważne, bowiem to w salonie ludzie spędzają większą część dnia oraz przyjmują tu gości. Dlatego też trzeba zatroszczyć się, żeby ten pokój nie tylko reprezentacyjny, ale równocześnie wygodny. Swoboda wybrania stopnia pochylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych przenikających do salonu, co pozwala m.in. na całkowite jego zaciemnienie, jeśli chcemy włączyć coś w telewizji, lub jego delikatne ściemnienie, gdy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – kontrola ciepła

Opcja kontroli przenikania światła do pomieszczenia jest bez wątpienia najważniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednak także z innego powodu – za ich sprawą da się efektywnie korygować temperaturę wnętrza, która w znacznej mierze oddziałuje na nasz spokojny sen. Dzięki shuttersom w trakcie zimy dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, a w trakcie lata łatwiej jest zachować w niej chłód. Na dodatek takie okiennice skuteczniej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to także idealne rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Na ich lamelach gromadzi się mniej kurzu niż w zagięciach firanek, a ich czyszczenie jest niesłychanie proste i trwa wręcz parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie sprawdzą się też w kuchni, w łazience czy w pokoju dziecka.

Dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]