Kontenery na odpady – do przewozu odpadów lub materiałów sypkich

Sprawdź, gdzie nabyć pojemnik na śmieci metalowy

Nie wszystkie śmieci powinny trafić do pojemników na surowce zmieszane lub wtórne. Dotyczy to w szczególności tych, które są generowane w czasie wszelkiego typu prac budowlanych i renowacji, a także odpadów industrialnych. Należy je odwozić do wskazanego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie będą przetworzone zgodnie z przepisami o odpadach. W wielu sytuacjach mogą jednak wyniknąć komplikacje związane z przechowywaniem oraz transportem śmieci. Aby się przed nimi ustrzec, trzeba zaopatrzyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Specjalistyczne i zwykłe kontenery na odpady

Najpopularniejsze kontenery otwarte są dopasowane do przechowywania i przewozu starych mebli, gruzu, opakowań i podobnych odpadów. Poza tym dostępne są też kontenery uszczelniane, które bardzo dobrze sprawdzają się przy wywozie nieczystości ciekłych i półpłynnych (między innymi tych generowanych w oczyszczalni ścieków). Szczelne łączenia są też wymagane w przypadku kontenerów na śmieci drobne, takie jak wióry metalowe, granulaty czy trociny. Proces ich załadunku usprawnia zamontowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najłatwiejsze w transporcie są oczywiście kontenery rolkowe, wyposażone w mechanizm ułatwiający ich przemieszczanie.

Kontenery otwarte – dla jakich przedsiębiorstw?

Odbiorcami oferty producentów kontenerów stalowych są rozmaite firmy. Wśród nich można znaleźć m.in. przedsiębiorstwa budowlane, ekipy sprzątające oraz zajmujące się opróżnianiem piwnic i strychów, a także różnego typu zakłady wytwórcze. Na kupno kontenerów na śmieci decydują się podmioty świadczące usługi wywozu gruzu oraz odpadów o niestandardowych gabarytach. Udostępniają je one klientom, a po zapełnieniu transportują do punktu legalnego ich przechowywania bądź recyklingu.

Dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]