Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Dowiedz się więcej o kontenerze na odpady

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze wykorzystywane są jako kontener na złom lub gruz, a także przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak wiele rodzajów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną konstrukcją oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które substancje można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do specyfiki składowanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak zdemontowane elementy drzwi i okien, gruz, złom, jak również zniszczone płytki parkietowe lub ceramiczne – na ogół używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do magazynowania odpadów w formie ciekłej lub półpłynnej najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla firm transportowych i magazynów

W przypadku ładunków o dużych gabarytach, które nie są odpadami albo potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (prawie identycznie jak przy firance) możliwy jest szybki rozładunek kontenera. Tego typu kontenery produkowane są przede wszystkim dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

Dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]