Kompletujemy strój jeździecki – o butach do jazdy konnej

Zobacz, gdzie zamówić buty jeździeckie, wejdź na horse-trade.pl.

Jazda konna w ostatnich latach zyskuje na popularności. Naturalnie nie jest to zaskakujące – szczególnie, jeżeli weźmiemy pod uwagę spore atuty tej dyscypliny sportu. Kluczowe z nich to: poprawienie kondycji, wzmocnienie wszystkich układu mięśniowego, jak również ćwiczenie odpowiedniej postawy. Oprócz tego ma zbawiennie działa na psychikę: likwiduje napięcie, zwiększa poczucie odpowiedzialności i sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji. Aby jednak całkowicie korzystać z pożytków jeździectwa, powinniśmy dobrze dobrać strój i buty do jazdy konnej. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – oficerki a może sztyblety?

Odróżnia się 2 główne typy butów do jazdy konnej: sztyblety i oficerki. Pierwsze są o wiele krótsze – sięgają tylko za kostkę. Oficerki to zaś buty bardzo wysokie, sięgające powyżej kolana. Dlatego dają osłonę całej nodze, zmniejszając zagrożenie powstawania otarć czy siniaków. Sztyblety to mniejszy koszt od oficerek, jakkolwiek decydując się na ich kupno, powinno się pamiętać o tym, by wyekwipować się też w osłonę na nogi – sztylpy albo czapsy.

Z czego wytwarza się buty do jazdy konnej?

Kupując buty jeździeckie, musimy zwrócić uwagę na surowiec, z jakiego zostały one wytworzone. W sprzedaży dostępne jest obuwie uszyte ze skóry i jej różnych imitacji. Te pierwsze są z pewnością drogie, lecz warto się je wybrać ze względu na większą trwałość oraz możliwość dopasowania się buta do kształtu stopy dżokeja. Polecane są przede wszystkim buty ze skóry cielęcej, która jest delikatna i szybciej zyskuje docelowy kształt. Skóra bydlęca wypada nieco gorzej, jakkolwiek jej niewygórowana cena jest dużą walorem.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]