Komfort termiczny i wytrzymałość – atuty drzwi drewnianych wejściowych

Więcej o drzwiach wejściowych drewnianych.

Drzwi wejściowe mają wiele zadań – oddzielają od harmidru dobiegającego z dworu, zabezpieczają przed włamaniem i ochraniają mieszkanie przed negatywnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Kiedy założyć drzwi dwuskrzydłowe? Czemu opłaca się wybrać drewniane drzwi wejściowe?

Drzwi drewniane wejściowe nie ulegają zniekształceniu

Zakup drzwi zewnętrznych to jeden z najważniejszych wybór, który musi dokonać każdy właściciel mieszkania. Drewniane drzwi zewnętrzne z uwagi na swoje cechy oraz trwałość od lat cieszą się dużym uznaniem. Naturalny materiał doskonale się prezentuje i można go wykończyć na różne sposoby. Poprawnie skonstruowane drewniane drzwi zewnętrzne charakteryzują się niewysokim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co powoduje, iż opłaty za ogrzewanie są dużo niższe, a mimo tego w mieszkaniu daje się odczuć komfort termiczny. Wybierając drzwi do mieszkania wypada zwrócić uwagę na modele o grubości 68 mm albo 92 mm. Wyjątkowym popytem wyróżniają się ocieplane drzwi zewnętrzne wykonane z drewna trójwarstwowo klejonego, za sprawą swoich właściwości – są one odporne na uszkodzenia mechaniczne i wypaczenia, więc świetnie nadają się do zabudowy jednorodzinnej. Nowoczesne wejściowe drzwi drewniane posiadają najlepsze uszczelki.

A może dwuskrzydłowe drzwi wejściowe?

Producenci oferują także wykonanie drzwi drewnianych na wymiar, które są niezbędne w przypadku nietypowych otworów na drzwi. Z kolei dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne to propozycja dla inwestorów, którzy kładą nacisk na niesztampowy design. Jeżeli szukamy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, powinniśmy skorzystać z usług firmy, która wykona indywidualny projekt na zlecenie, a jednocześnie zagwarantuje długą gwarancję na swój produkt. W drzwi drewniane można wstawić efektowne szyby, np. witrażowe. Zamawiający mogą też wybierać spośród różnych rodzajów szyldów. Oprócz zalet estetycznych, trzeba także podkreślić inne przymioty, którymi charakteryzują się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Wyłamanie ich jest utrudnione, bowiem w dzisiejszych czasach coraz częściej wyposaża się je w systemy antywyważeniowe. Zapewnia to mieszkańcom właściwe bezpieczeństwo. Drzwi wejściowe dwuskrzydłowe są wyposażone także wielopunktowy zamek listwowy, a klient może zdecydować się na niski próg drewniany bądź aluminiowy. W dzisiejszych czasach przy produkcji drewnianych drzwi wejściowych wykorzystuje się najlepszej jakości impregnaty, które zabezpieczają ich powierzchnię przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych.

Dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]