Dekoracyjne okiennice wewnętrzne typu shutters

Szukasz shuttersów? Wejdź na skyshutters.pl

Urządzając pokój, z rzadka przeznacza się wiele czasu na dekorację okien. Zazwyczaj decyzja pada na tradycyjne aranżacje, a więc zasłony oraz firany, które nieraz łączone są dodatkowo z roletami. Jednak jest jeszcze inne mniej znane nad Wisłą rozwiązanie – okiennice wewnętrzne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Cechy charakterystyczne okiennic dekoracyjnych shutters

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych poruszają się, a więc można ustawiać je w dowolnej pozycji, zależnie od fantazji lokatorów. Producenci wytwarzają je z polichlorku winylu (PCV), drewna, jak również z płyt pilśniowych. Shuttersy montuje się w głównej mierze na oknach, jakkolwiek równie dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie element okna, który w europejskim budownictwie wykorzystuje się wciąż dość rzadko, ale większość z nas z pewnością przyjrzała się im na ekranie telewizora bądź w kinie, ponieważ tego rodzaju okiennice są często wykorzystywane na terenach z cieplejszym klimatem, a więc w RPA oraz w Australii.

Praktyczne zastosowanie shuttersów

Oprócz tego, iż shuttersy okiennice wewnętrzne shutters rewelacyjnie się prezentują, mają one także przydatne funkcje. Z ich sprawą można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: w gorące miesiące uniemożliwiać nagrzewanie się pomieszczeń, a zimą – zapobiegać ucieczce ciepła. Okiennice wewnętrzne wspaniale komponują się z rozmaitymi stylami aranżacyjnymi i można założyć je na większości ram okiennych. Produkuje oraz instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, że są zdecydowanie droższym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom bardzo luksusowy wygląd, przez co podnoszą wartość domu. Warto również podkreślić, że okiennice wewnętrzne shutters są regulowane bez wykorzystania sznurów, co rodzice ciekawskich dzieci lub posiadacze psów i kotów, które rozerwać dyndające sznurki, uznają z pewnością za dodatkowy plus.

Dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]