Bagażnik na relingi – nie kupisz go do każdego auta

poprzeczki dachowe, uchwyty samochodowe

Podróż samochodem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie konieczne podczas urlopu sprzęty. Najczęściej nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku nawet niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne wymiary niektórych bagaży. Tu warto wspomnieć w szczególności o rowerach czy nartach, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe dostosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Pakowność samochodu w dużym stopniu zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia przewożonym przedmiotom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym i wodą, ale również nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, bowiem posiada opływowy kształt. Do jego montażu niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeśli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je założyć sami. Pamiętajmy jednak, by dobór modelu odpowiedniego do budowy naszego samochodu oraz sam montaż powierzyć fachowcom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe idealne dla rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy również zakupić specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy samochodem narty, rowery czy kajaki. Uchwyty tego typu są na ogół dedykowane do przewozu konkretnego sprzętu – zapewniają więc wysoki poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części samochodu – na pokrywie bagażnika albo haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane ze względu na to, że rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Dane kontaktowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]