Aparat do masażu uciskowego – możesz go mieć w swoim domu!

Aparat do masażu uciskowego zamówisz na carepump.pl.

Presoterapia to zabieg, którego zadaniem jest usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w latach 30-tych XX wieku – to różnorodne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy obrotowe oraz czerpiące, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak również miejsca ucisku.

Urządzenie do masażu limfatycznego – wskazania do używania

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia stosowane są maszyny do presoterapii symulujące masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy dzielące się na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny górne i dolne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne przegrody rękaw uciska kończynę, stymulując tym samym krążenie limfy. Jest wiele powodów do wypróbowania masażu limfatycznego. To głównie obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy albo mastektomii) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Korzysta się z niego też w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w likwidacji cellulitu i wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień stosowana w świecie sportu, przede wszystkim jako element regeneracji powysiłkowej.

CarePump – sprzęt do masażu limfatycznego do użytku domowego

Duże możliwości wykorzystania urządzeń do presoterapii przyczyniło się pozytywnie do rozwoju tego sprzętu. Teraz osoby raz za razem stosujące tę metodę masażu mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, dzięki innowacyjnym aparatom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza ilość komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy zabieg presoterapii. Urządzenia CarePump są kompaktowe i nie są ciężkie, toteż bez przeszkód można wziąć je w podróż, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być koniecznie ustalone z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, ponieważ istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to między innymi miażdżyca czy stany zapalne, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]