Wynajem detektywa

Kim jest detektyw? Ten zawód rozwija się już od XIX wieku, a użycie niezwykłych i fascynujących zasad dedukcji znalazło swoje odzwierciedlenie w literaturze jak na przykład bohater literacki Sherlock Holmes. Samo słowo “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Praca detektywa skupia się na przeprowadzeniu śledztwa, podczas którego korzysta z rozumowania logicznego i innych niejawnych metod dochodzenia. Taka postać dedukcji ma na celu dojście do właściwych wniosków w oparciu o zebrane dowody, wiarygodne informacje i przesłanki. Prywatny detektyw nawet prowadząc śledztwa dla klientów jest zobowiązany do posiadania licencji, gdyż jego zeznania mogą być znaczące w sprawach sądowych czy dochodzeniach policji.

Na czym polega praca detektywa?

Coraz częściej korzystamy z usług prywatnych detektywów. Obecnie biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i kompetentny, a każda charakterystyczna przesłanka czy wiadomość od klienta ma znaczenie. Główny wachlarz takiej działalności to zbieranie wrażliwych, tajnych informacji często dotyczących procesów karnych i cywilnych, szukanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, ustalanie wiarygodności świadków i dokumentów, wywiązywania się z obowiązków finansowych i ubezpieczeniowych. Wysokie zapotrzebowanie na detektywów wynika z tego, że zdarzają się sytuacje, gdy jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana ciężko jest uzasadnić nasze racje i argumenty. By chronić własne interesy wiele oszustw jest tuszowanych, a zeznania osób postronnych i świadków są przeinaczone. Jedynie detektyw potrafi ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.