Sprzątanie strychów i piwnic a wynajem kontenera na śmieci

Niektóre śmieci nie mogą trafić do typowego zbiornika na odpady. Przyczyny tych ograniczeń bywają różne – czasem śmieci są zwyczajnie za duże, czasem zakazują tego wprowadzone w Polsce przepisy. Co zrobić z takimi kłopotliwymi odpadami? Należy odwieźć je do okolicznego PSZOK-u, innymi słowy punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W każdej gminie musi pracować jeden PSZOK, aczkolwiek w najsilniej zaludnionych miastach możemy niekiedy wybrać spośród wielu punktów. Niestety to rozwiązanie dostępne jest wyłącznie dla osób, które mają własny samochód i odpowiednią ilość wolnego czasu. Pozostali słusznie uczynią, wybierając wynajem kontenera na śmieci.

Sprzątanie strychów i remonty – kiedy wypożyczyć kontener?

Nietypowe odpady wytwarzane są w toku wszelkiego rodzaju prac. Głównie są to renowacje mieszkań i przebudowa domu – chodzi głównie o spore ilości gruzu, ale też opakowań po artykułach budowlanych. Wypożyczenie kontenera okaże się też znakomitym rozwiązaniem, jeśli chcemy opróżnić strych – wtedy zmieścimy w nim wszystkie nieprzydatne od dawna niedziałające urządzenia, stare meble oraz sprzęty. Sprzątanie strychów czy prace budowlane będą znacznie łatwiejsze, jeśli z okna mieszkania do kontenera będzie prowadzić specjalny rękaw, który pozwoli bezpiecznie przenieść odpady bez potrzeby wielokrotnego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Gdzie zamówić kontenerowy wywóz śmieci i sprzątanie strychów bądź piwnic?

Sprzątanie strychów, ale też wywóz rozmaitych śmieci, to usługi oferowane między innymi przez firmę DPR. W ich ramach zaopatruje się klienta w kontener o pożądanej objętości, który ten przez czas określony w umowie wypełnia niepotrzebnymi sprzętami bądź odpadami budowlanymi. Kontener jest potem wywożony z posesji, a jego zawartość przekazywana jest do punktu, w którym będzie zutylizowana zgodnie z ustawą o odpadach.