
Sprawdź, komu zlecić wywóz mebli Kraków. Kliknij tu.
Każdy z nas na pewno dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie używamy, a których nie chcemy wyrzucić z przeróżnych przyczyn. By nie zagracały przestrzeni mieszkaniu, najczęściej przenosimy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy bądź na strych. Problem jednak w tym, iż po kilku latach również te schowki robią się na tyle zapchane, że zwyczajne korzystanie z nich bywa utrudnione. Dopiero to skłania wielu z nas do przeprowadzenia gruntownych porządków, będących sposobnością do tego, by pozbyć się nagromadzonych rzeczy. Takie duże sprzątanie często urządzamy także, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie lub nabywamy zapuszczoną nieruchomość. Warto zatem mieć pojęcie, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak bez trudu wykonać wywóz starych mebli z piwnicy, poddasza i mieszkania.
Wywóz mebli – jak się ich pozbyć?
Śmieci takie jak części stolarki okiennej, połamane panele ścienne lub podłogowe, popsute meble czy sprzęty elektroniczne nie powinny zostać wyrzucone do zbiornika przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeśli potrzebujemy je wyrzucić, do wyboru mamy parę rozwiązania. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio pakownym autem. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich śmieci. Te odbywają się na ogół w miesięcznych odstępach – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem zmuszeni znaleźć miejsce na zdeponowanie śmieci sporych rozmiarów. Najwygodniejsze jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odbierze dostarczająca go firma. Zatroszczy się ona też o legalną utylizację jego zawartości. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery często oferują również profesjonalną pomoc przy opróżnianiu piwnicy, poddasza względnie całego mieszkania.
Utylizacja starych mebli – na czym polega?
Stare meble, o ile zostaną oddane do PSZOK-u bądź przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją na co dzień, nie muszą zostać trafić na składowisko lub być spalone. Po rozebraniu ich na elementy podstawowe i podzieleniu komponentów podług materiału, z którego są wykonane, mogą zostać powtórnie przetworzone i posłużyć do wyprodukowania kolejnych sprzętów. Utylizacja mebli, a konkretnie drewna, z którego w większości się je wytwarza, opiera się zazwyczaj na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które następnie mogą posłużyć do produkcji nowych garderób, łóżek albo regałów.
Dane kontaktowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina
Mob.: +48 501 322 008
E-mail:
[email protected]