Masz nieszczelne okna? Zleć fachowcom ich uszczelnienie

Szukasz więcej wiadomości dotyczących nieszczelnych okien plastikowych? Zajrzyj na serwismeteo.pl

Na komfort lokatorów ma ogromny wpływ stan techniczny okien. Okna ochraniają dom przed wilgocią i mrozem, jak również izolują go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie zapewniają należytych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, z uwagi na znaczną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co należy wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się wykonać co najmniej raz na rok. Nie warto tego zaniedbywać, bowiem po tym czasie potencjalne mankamenty mogą być już na tyle poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można rozpoznać po oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, ubytki ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych materiałów, polega w głównej mierze na ich wyregulowaniu (przeważnie służy do tego umieszczona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wysokimi i niskimi temperaturami, wilgocią, jak również wiatrem mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale też i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]