Kontenerowy wywóz odpadów – usługa dla firm i osób prywatnych

Przebudowa lub budowa domu, prace w ogrodzie, odnowienie mieszkania, opróżnianie strychu bądź piwnicy – co łączy te, z pozoru w ogóle niepowiązane ze sobą zajęcia? W trakcie ich trwania pojawiają się spore ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zniszczone meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone muszą być odwiezione do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednak zrobić, gdy nie mamy możliwości przetransportować ich samodzielnie? W takich sytuacjach najodpowiedniej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz śmieci.

Kontenerowy wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Oferująca go firma usługowa użycza klientowi kontener o objętości dopasowanej do prowadzonych prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od niego załadowany kontener na śmieci. To na niej leży w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o legalną utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie praktycznym i bezproblemowym.

Komu polecamy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z jasnych powodów usługi tego typu największym zainteresowaniem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie są w stanie zapewnić transportu odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest też chętnie wybierany przez inne firmy. Korzystają z niego m.in. przedsiębiorstwa remontowe, budowlane czy ogrodnicze. W sezonie zimowym to także najlepszy sposób na magazynowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, trawników, boisk czy parkingów.