Implantologia – co warto wiedzieć?

Kiedyś osoby, które z różnych przyczyn ”zgubiły” zęby, skazane były na to, by korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to jednak najlepsze wyjście, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie jest bardzo komfortowe. Z tego względu tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które są dużo wygodniejsze, ale też mają sporo innych zalet. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie trwałych rezultatów, ograniczając do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze zatem powiedzieć parę zdań o tym, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębów, jakie typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wykona dla nas implanty zębowe.

Współczesne techniki implantologii

Obecnie implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 1 cm oraz nieco krótsze, czyli 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, a organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nanotechnologia zaś umożliwia znaczące zmniejszenie okresu gojenia – chory nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości nawet po 90 dniach. Do tego czasu powinien wykorzystywać chłodne okłady, zaś od razu po zabiegu – wystrzegać się palenia tytoniu, bardzo ciepłych dań i alkoholu. Istotne będzie także wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zmniejszają opuchliznę oraz dyskomfort.

Skuteczna oraz bezbolesna implantologia

Implantologia wywiera spory wpływ na jakość życia pacjentów – dlatego bardzo istotne jest to, żeby znaleźć właściwego stomatologia. Jak jednak ustrzec się niemiłych niespodzianek i problemów zdrowotnych? Dobrze zrobimy zlecając wszczepienie implantów zębów stomatologowi ze sporym stażem i pozytywnymi komentarzami wcześniejszych klientów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w Google nazwy gabinetu dentystycznego z pewnością trafimy na istotne wskazówki.