Co oferuje biuro rachunkowe?

biuro rachunkowe Katowice, księgowość Katowice

Dopilnowanie finansów w niewielkich firmach okazuje się zazwyczaj powodem niemałych kłopotów. Mikrofirmy zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalisty na etat, zaś ich szefowie nie zawsze umieją prawidłowo zarządzać finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż może się to wydawać – należy tylko postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać pewność tego, że jakość usług okaże się satysfakcjonująca?

Biuro rachunkowe – powierz finanse firmy ekspertom

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić zwłaszcza ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli zostawimy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom ds. księgowości, otrzymamy pewność, że możliwe kontrole US nie zakończą się nałożeniem grzywien. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to też oszczędność pieniędzy i czasu – nie trzeba zajmować się rachunkowością samemu, ani zatrudniać specjalisty na stałe. Należy też napomknąć o wygodzie, jaką dają takie usługi. Współcześnie nie ma już potrzeby regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, dlatego że wiele spraw można uzgodnić z opiekunem naszej firmy za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie rekomendujemy kierować się wyłącznie kosztami obsługi – dziwnie niskie koszty usług zwykle oznaczają ich niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego eksperci zdobyli odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]