Chirurg stomatolog – kiedy się udać?

Nie wszystkie schorzenia zębów możemy wyeliminować zwykłymi technikami. Jeśli okazują się one nieskuteczne, jedynym rozwiązaniem jest zazwyczaj któraś z technik chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego należy wybrać się na przykład w razie konieczności umieszczenia sztucznych zębów czy mostów, dużych ubytków uzębienia, uszkodzeń dziąseł oraz chorób tkanek miękkich, takich jak wszelkiego typu nowotwory lub narośle. Jakie techniki są jednak wykorzystywane w czasie kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego lekarza wybrać się, żeby leczenie było były bezbolesne i nie spotkały nas przykre pomyłki?

Zabiegi wykonywane przez chirurga stomatologa

Na pewno najczęściej przeprowadzanym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są usunięcia zębów – także tych bardzo uszkodzonych, wymagających otwarcia dziąsła i dłutowania. W przypadku sporych ubytków czy pacjentów po wypadkach potrzebne jest czasem odbudowanie kości – to też należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się także leczeniem wszelkich zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych wcześniej nowotworów czy owrzodzeń – a także regeneracją chorych tkanek.

Który chirurg stomatolog okaże się odpowiedni?

Jak nietrudno się domyślić, znalezienie złego chirurga stomatologa może być przyczyną poważnych trudności. Warto zatem napisać parę zdań o tym, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog oraz jakimi rzeczami sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze będzie niewątpliwie to, aby wykorzystywał on wyłącznie nowoczesne akcesoria i, co najważniejsze, leki przeciwbólowe. Dużą wagę ma też atmosfera w poradni i podejście dentysty do chorych – wiele mówią nam na ten temat komentarze dotychczasowych pacjentów, a te znajdziemy między innymi w sieci lub wśród znajomych.