Mass collect – co to jest i czy warto z tego korzystać?

Więcej informacji o mass collect uzyskasz tu.

Mass collect jest usługą, która polega na identyfikacji masowych płatności od kontrahentów. Prezentujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia pracę małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie zda egzamin taka usługa?

Funkcja usługi mass collect jest praktycznie rzecz biorąc niezwykle prosta. Polega na nadaniu każdemu klientowi indywidualnego numeru rachunku, który jest zarazem jego ID. Takie podejście jest przydatne wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest spora grupa klientów, czyli na przykład w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, w prywatnych gabinetach, jak również wszystkich działalnościach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Należności wpływające w usłudze mass collect trafiają na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze przydzielenie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do realizacji przelewu (tradycyjny przelew, przelew z karty albo przelew pocztowy). Zastosowanie mass collect przekłada się także na szybsze księgowanie przelewów aniżeli w przypadku księgowania ręcznego, a równocześnie na eliminację ewentualnych błędów, jakie mogą zdarzyć się w trakcie tego procesu.

Czy opłaca się skorzystać z mass collect?

Chociaż mass collect nie jest obecnie dostępne w większości banków (posiadają ją między innymi mBank i kilka banków spółdzielczych) warto zastanowić się nad jego zastosowaniem w przedsiębiorstwie, nawet takim, które każdego miesiąca rozlicza mniej niż setki dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect wiąże się bowiem z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość połączenia z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie kontrolowanie na bieżąco wpływających opłat) czy powiązanie z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję wysyłania przypomnień o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co z czasem efektywnie zwiększa terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]