Kredyt obrotowy – dla kogo jest przeznaczony?

Zarówno rolnicy, jak również właściciele firm, które pragną je rozwijać, muszą inwestować w kupno nowatorskich maszyn oraz urządzeń. Tak ogromne wydatki ciężko jest jednak sfinansować opierając się tylko na bieżącej działalności. Rozwiązaniem może się więc okazać kredyt obrotowy.

Działalność rolnicza a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników oferują obecnie nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają możliwości zaciągnięcia kredytu w banku. Miejmy jednak na uwadze, że nierzadko kredyty zaciągane w parabankach generują większe koszty albo zawierają nierentowne dla kredytobiorcy zapisy, w związku z tym nie rekomendujemy tej drogi pozyskania środków finansowych.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności w postaci kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzono do niezbędnego minimum. To również dla wielu rolników okazuje się naprawdę dużym atutem, ale wciąż wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy dla spółek i rolników tylko z doświadczonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale także właściciele firm. Kredyt tego rodzaju można przeznaczyć na finansowanie wydatków, które związane są z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może okazać się skomplikowane. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc doświadczony pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych oraz wiedza pomogą nam wyszukać kredyt świetnie dostosowany do potrzeb oraz wymagań naszej firmy. Nagłe wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm i osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, ponieważ dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozwijać swoją działalność albo spłacać posiadane zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są szybko, bez zbędnych formalności i utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach lub jednorazowo.