Kantor internetowy – oszczędność czasu i pieniędzy

Zajrzyj na www.kantor.pl i zakończ poszukiwania internetowego kantoru!

Jeszcze dekadę temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w kantorze albo w placówce bankowej – te pierwsze nadal funkcjonują supermarketach oraz w galeriach handlowych! Jednak w szybko zmieniającej się rzeczywistości, ludzie zapragnęli wymieniać walutę bez potrzeby opuszczania domu i po niższych kosztach, z tej przyczyny też pojawiły się kantory online, w których jest to możliwe.

Kantor wymiany walut przez internet to niższe spready

Operacja w kantorze online jest równie prosta jak wymiana waluty w fizycznym kantorze. Klient loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kwotę, którą pragnie przewalutować. Atutem kantorów online jest zwłaszcza to, iż wymianę można zlecać w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie ma miejsce już w godzinach działania kantoru po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o dane zaczerpywane z Forex co parę sekund, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, najczęściej z poprzedniej doby. Drugim i bardzo ważnym atutem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te narzucone przez instytucje bankowe i kantory stacjonarne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może skutkować zapłaceniem spreadu na poziomie nawet 3-4%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready zwykle nie przekraczają 2%. Kantory internetowe proponują też kilka innych usług wykorzystywanych przez konsumentów, np. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej wykonywanej w określonym przez użytkownika dniu lub takiej, w której nabywca zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wówczas, gdy podany przez użytkownika kurs spotka się z tym na rynku).

Cenisz sobie niezależność w dyspozycji kapitałem? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich ceniących sobie komfort, a także dużą autonomię w rozporządzaniu kapitałem. Używają ich również kredytobiorcy spłacający zobowiązania w obcej walucie oraz osoby pracujące czy też uczące się za granicą. Jednak zanim zadecydujemy, by powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego reputację i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.

Dane kontaktowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]