Drewniane panele podłogowe – poznaj zasady ich montażu

Nie szukaj już więcej! Tu zaopatrzysz się w podłogi drewniane.

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od posadzki drewnianej, a kupisz je o wiele taniej. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak banalnie proste, więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Jak zatem układać panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – poziom wilgoci nie może być większy, niż 3%. Warto pamiętać także o odpowiedniej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia PE o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie wyjmuj ich z paczki – trzeba poczekać czterdzieści osiem godzin, aż dobrze wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Teraz najbardziej istotna wskazówka – specjaliści polecają robić to zaczynając od rogu pomieszczenia. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, dokładnie obejrzyj każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, gdyż później możesz mieć trudności z ich zwrotem. Pamiętaj o temperaturze podłoża – absolutnie minimum to piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle do źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Połączysz je używając specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Wyprodukowane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe są wrażliwe na skoki temperatury w pomieszczeniu. Nie zapominaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra – do ich zamaskowania doskonale nadają się listwy podłogowe.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]