Poznaj góry od podszewki – o kursach górskich pod okiem specjalistów

Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej - zobacz pełną ofertę.

Góry są niebezpieczne, a zarazem są urzekające. W zasadzie co parę tygodni, a najczęściej w okresie, gdy urlopowicze tłumnie zjeżdżają w popularne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane u stóp słynnych szczytów, docierają do nas informacje o nowych tragicznych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez należytego wyposażenia porwali się na wycieczkę szlakiem powyżej ich umiejętności. Wobec tego tym, którzy uwielbiają wysokie góry i pragną nauczyć się przemieszczać po nich bezpiecznie, radzimy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego można nauczyć się na kursie górskim?

Najlepszą drogą, by pozyskać istotną wiedzę jest odbycie wieloaspektowego kursu pod okiem specjalistów z każdego z głównych obszarów łączących się ze wspinaczką górską, a więc ratowników górskich, instruktorów wspinaczki i przewodników górskich. Pod ich okiem partycypanci kursu górskiego nauczą się m.in. poprawnego chodzenia w rakach oraz na rakietach śnieżnych, posługiwania się czekanem, zaznajomią się z zasadami autoasekuracji, asekuracji i sposoby radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się w zespole linowym, a także po trasach wyposażonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs górski uczy uczestników podstaw orientacji w terenie, medycyny górskiej oraz survivalu, które są potrzebne w czasie przeróżnych nieprzewidzianych wypadków. Kurs omawia również zasady poprawnego działania w trakcie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada szerokie doświadczenie jako organizator wypraw w pasma górskie większości kontynentów. Szkolenia prowadzone są w plenerze (w Austrii, na Słowacji i w Polsce) w niedużych grupach, które z reguły nie przekraczają 5-6 osób. W ten sposób przyswajanie wiedzy odbywa się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy sposobność przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia wystarczająco czasu i uwagi, aby mogli oni sprawnie przyswoić sobie fundamentalną wiedzę, potrzebną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]