Najlepsze trasy rowerowe Małopolski

Więcej na temat najładniejszych tras rowerowych w Małopolsce na narowery.visitmalopolska.pl.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to najbardziej dobitne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze godne polecenia miejsca warto odwiedzić? Opisujemy ciekawe, znane oraz nowe, jednak na pewno najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Najpiękniejsze mało znane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest bez liku – w wielu z nich spotkamy tłumy, jednak czy znasz te mniej legendarne i nowe miejsca w Małopolsce, które należałoby ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją absolutnie nieznaną, lecz jednakże mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go w zasadzie amanci zamków oraz mieszkańcy okolicy. Aczkolwiek zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich uroczy krajobraz – przy solidnej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej legendarne atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły oraz cerkwie. Jeden z najbardziej intrygujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najpoprawniej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, ale godne uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest bardzo romantyczny Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany i słynny niż Bieszczady, chociaż ma podobne zalety.
Atrakcyjne atrakcje w Małopolsce / Ładne oraz godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Atrakcyjne miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, lecz mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne piękne, interesujące miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, innymi słowy wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec trzeba nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Turyści właściwie tutaj nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają amatorów wspinaczki, nie tylko laików, ale także uznanych alpinistów i himalaistów.