Dlaczego warto wybrać się na skitury?

Jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta skitur, zajrzyj na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większość osób podróżujących w góry zimą, udaje się tam przeważnie jedynie po to, aby oddać się szusowaniu na nartach lub na snowboardzie. Lecz nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Osoby, które chciałyby przekonać się, czy poradzą sobie z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny chociaż raz w życiu wziąć udział w wyprawach na rakietach albo skiturach.

Skitury – rekomendowane tylko dla doświadczonych w górach osób

Turystyka narciarska przeżywa aktualnie swój boom. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych trywialnym odpoczynkiem w górskim domku i przelotnym zjazdem z zatłoczonych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, postanawiają zaznawać ich piękna podczas stosunkowo trudnych, a zarazem dających dużo satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednak rekomendowana tylko dla obytych w górach osób, które poznały bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą również jak posługiwać się czekanem oraz rakami. Dlaczego? Poruszanie się z dala od dostosowanych dla turystów stoków, jest po prostu o wiele trudniejsze. Wymaga również posiadania lekkich nart i butów.

Gdzie wyjechać na skitury?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. Na naszym kontynencie ulubionymi destynacjami pasjonatów turystyki narciarskiej są zdecydowanie włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie bardzo dobrze dadzą sobie radę nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie są jednakże ograniczeni wyłącznie do wypadów odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można przejść przez pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie są wspaniałe warunki do wypraw tego typu. W czasie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest sposobność wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości ponad 4 tyś. metrów n.p.m. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie są pewne, czy któraś z wypraw okaże się dostosowana do posiadanego przez nie doświadczenia, mogą szukać w tym zakresie porady organizatorów skitur i ich instruktorów.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]