Atrakcyjne wyprawy w górach Europy – trekking w Alpach

Jeśli ciekawi Cię dobra oferta wyprawy w Alpy, zajrzyj na https://www.exploruj.pl/gora/alpy/.

Polscy miłośnicy gór, którzy znają już dobrze wszystkie marszruty w w Karpatach, w Górach Świętokrzyskich czy w Sudetach, częstokroć zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i wertują propozycje wypraw w inne europejskie góry. Wielu z nich zainteresuje wyjazd w Alpy, gdzie być może po raz pierwszy spotkają się z narciarstwem oraz trekkingiem wysokogórskim.

Najpopularniejsze szczyty Alp

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Starego Kontynentu, którego powierzchnia rozciąga się parę europejskich państw, m.in. Austrię, Niemcy, Liechtenstein i – naturalnie – Francję, gdzie położony jest najwyższy szczyt w Europie, to znaczy Mont Blanc, zwany również Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jakkolwiek to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne wspaniałe wierzchołki, o których pokonaniu fantazjują wspinacze ze wszystkich stron świata, to na przykład Signalkuppe – 4554 m n.p.m., Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m. i Täschhorn – 4491 m n.p.m. , a także inne znaczące dla wspinaczki szczyty, jak Trzy Szczyty Lavaredo lub Eiger. Alpy dzieli się na wyższe Alpy Zachodnie i niższe Alpy Wschodnie.

Wycieczki w Alpy – pamiętne doświadczenie

Jakie wyprawy w Alpy mają w ofercie polscy organizatorzy wycieczek oraz trekkingów w górach? Jest sporo atrakcyjnych propozycji kierowanych do entuzjastów gór o różnym stopniu doświadczenia. Osoby, które nie miały wcześniej styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyły już stosowne umiejętności narciarskie i posiadają odpowiednią wydolność fizyczną, mogą wyjechać na 7-dniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast dla osób zaawansowanych przygotowane są wyprawy na via ferraty w Austrii powiązane z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga podwyższać swoje umiejętności. Tym, których obchodzi w głównej mierze zdobycie wiedzy, rekomendujemy 10-dniowy Projekt 6000, który ma na celu szkolenie z fundamentów prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Niezaprzeczalnym atutem tych wycieczek jest to, że prowadzone są w niewielkich, zwykle kilkuosobowych grupach, co powoduje, że każdy z uczestników może liczyć na całkowitą uwagę szkoleniowców.

Z najlepszymi przewodnikami i szkoleniowcami, wycieczka w Alpy okaże się niezapomnianym doznaniem, niosącym radość z pokonywania osobistych ograniczeń, jak również rozbudzającym ochotę na więcej.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]