Aktywne wyprawy w góry – dlaczego warto się na nie zapisać?

Szukasz pełnej oferty aktywnych wypraw? Doskonale trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl.

Wyróżnia się dwa typy ludzi: pierwsi kochają wolne dni spędzać na błogim lenistwie, a drudzy w każdy urlop starają się zrobić coś szczególnego, czego dotychczas jeszcze nie doznali. Specjalnie dla takich osób agencje turystyczne szykują nieszablonowe propozycje wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – wspaniała sposobność, by przyswoić sobie przydatne kwalifikacje

Wycieczki dla aktywnych to sumiennie zorganizowane parodniowe wyprawy dla osób, które pragną poznać rozmaite rejony naszego kraju oraz świata z kompletnie innej perspektywy. Harmonogram takich wypraw jest naładowany porywającymi atrakcjami, których typowy wczasowicz nie doświadczy z pozycji komfortowego siedziska na werandzie wynajętego domku w górach. Wyprawa dla osób poszukujących ciekawych wrażeń to też świetna sposobność, żeby nabyć przydatne umiejętności, gdyż niejednokrotnie łączy się ze szkoleniami potrzebnymi do opanowania mechanizmów przeżycia w określonym obszarze. W czasie wycieczki w góry dla aktywnych można m.in. dowiedzieć się, jak używać raków i czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy opanowują procedury survivalu, a także tego, jak zachować się w zagrażających życiu sytuacjach, które mogą ich zaskoczyć, czyli przykładowo podczas lawiny. Trzeba też napomknąć, że taka wycieczka w góry nafaszerowana jest skomplikowanymi wyzwaniami wymagającymi ufności i kooperacji z innymi członkami grupy, co może skutkować nawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Aktywne wyprawy – gdzie można pojechać?

Najbardziej atrakcyjne wyprawy, do których musimy wykazać się świetną wytrzymałością fizyczną, to z reguły wycieczki w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a kierunkiem są szczyty w bliskich i dalekich zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z dobrą kondycją, mogą wziąć udział np. w trekkingu po Podhalu i zdobyć 4 główne wierzchołki tego rejonu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony i Babią Górę. Mogą też odwiedzić Sycylię, gdzie zobacząz bliska sycylijskie parki narodowe, Etnę i przespacerują się ulicami przepięknych miast tej wyspy – Trapani, Katanii oraz Palermo. Lecz Europa to nie jedyne rejony, dostępne dla początkujących globtroterów – bez trudu dadzą sobie rade także w trakcie wyprawy na Wyspy Komodo lub do Nepalu.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]