Szalunki – niezbędne przy wylewaniu fundamentów

Jeśli szukasz szalunków Kraków, koniecznie wejdź na https://abcszalunki.pl.

Szalunki to nic innego, jak konstrukcja tymczasowa, którą w zdecydowanej większości przypadków wykonuje się z desek. Może ona być zrobiona także z drewnianych płyt, które wykonana z drewna cechującego się gorszą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów wykonanych z metalu, ale takie postępowanie nie jest zbyt często wybierane. Deskowanie – bo właśnie tak inaczej określa się szalunki – powoduje, że mieszanka, która jest wylewana, uzyskuje pożądaną formę. Szalunki usuwa się po zastygnięciu mieszanki. Dzięki szalunkom można również skutecznie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, gdy wylana mieszanka odpowiednio stwardnieje.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszelkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu wykonuje się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W pierwszym etapie prac niezbędne jest zrobienie szalunku, który potem zostaje wypełniony właściwie dobranym betonem. W niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie zbrojenia. Umieszcza się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki wyjmuje się dopiero wówczas,gdy mieszanka solidnie zwiąże. Zazwyczaj potrzeba na to od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonuje się na przykład w przypadku fundamentów, betonowych cokołów ogrodzeń oraz sufitów żelbetowych. Cechują się więc naprawdę dużym zastosowaniem, a budowa bez ich wykorzystania nie posuwałaby się tak szybko.

Szalunki – jakie elementy potrzebne są do wykonania szalowania?

Do wykonania szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Wymagane są też specjalne podpory i dźwigary. W wielu wypadkach zdarza się, że niewielkie przedsiębiorstwa budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. W takiej sytuacji wyjściem okazuje się być skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który mają w swojej ofercie firmy specjalizujące się w zaopatrywaniu ekip budowlanych w mocowania, dźwigary, a także sklejkę.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]