Projekty domów góralskich i drewnianych

projekty domów góralskich, domy góralskie

Drewniana zabudowa przez lata była wypierana przez domy murowane. Dziś jednak zaobserwować można fakt, że ich popularność powoli się zwiększa. Rzecz jasna nie jest tak bez powodu – domy drewniane posiadają wszak wiele atutów. Najważniejszym jest z pewnością styl – dopasowują się tak do willowej, jak i wiejskiej zabudowy. Ważne jest też to, iż domy drewniane są przyjazne dla środowiska, bowiem są wznoszone wyłącznie z naturalnych surowców. Drewno może też absorbować promieniowanie wydzielane przez sprzęty RTV i oczyszczać powietrze, co sprawia, że ich lokatorzy lepiej sypiają i dbają o swoje płuca.

Projekty domów góralskich i innych

Najczęściej spotykanym typem domów z drewna są oczywiście budynki przypominające podhalańską zabudowę. Często wykonywane są z bali, natomiast sposób ich zdobienia odwołuje się do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna znajdziemy również projekty domów góralskich, które tworzone są we współczesnym stylu. Często też spotyka się projekty domów góralskich, które łączą różne style – na przykład elementy betonowe. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez obaw można zamówić również, kiedy zamierzamy wznieść je poza Tatrami.

Któremu projektantowi powierzyć projekty domów góralskich?

Pamiętajmy, że na komfort mieszkania w domu góralskim wpływa przede wszystkim projekt, według którego jest wzniesiony. Z tego względu stawiając na takie rozwiązanie, warto obejrzeć wcześniejsze projekty twórcy i przeczytać, co sądzą o nim poprzedni klienci. Istotne jest, by w jego portfolio było wiele projektów domów góralskich – przez to otrzymamy gwarancję, że nasze zamówienie zostanie odpowiednio zrealizowane i trafi w nasze oczekiwania. Przy wyborze warto również sprawdzić się, czy projektant współpracuje z firmą, która wybuduje dom – w ten sposób wszystko skończy się prędzej.

Dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]