Elementy budowlane – dźwigary

Kup dźwigar.

Szalunki to struktury niezastąpione na większości budów. Dzięki nim możliwe jest nadanie konkretnego kształtu ścianom wylewanym z kompozytu oraz wykonanie w nich otworów na okna i drzwi. Szalunki okazują się też niezbędne przy formowaniu sufitów – w takim przypadku ich istotnym elementem są dźwigary. Bez ich zastosowania budowa obiektu wielokondygnacyjnego byłaby niewykonalna. Dzięki dźwigarom sufit nie opada kilka minut po wylaniu i może zastygnąć. Z jakich materiałów wytwarza się dźwigary? Gdzie można je kupić?

Z z jakich surowców wykonane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na znaczne, osiągające kilkadziesiąt ton obciążenia. Z tej przyczyny jego istotną cechą jest wytrzymałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość wykonania i typ użytych do tego materiałów. Te powinny być rzetelnie dobrane i sprawdzone pod kątem wytrzymałości na znaczne naciski. Najlepszym surowcem jest lite drewno takich drzew jak olcha, buk, sosna i topola. Nadzwyczaj istotne jest również poprawne zaimpregnowanie dźwigarów, które zabezpieczy je przed niekorzystnym oddziaływaniem wody, spoiw i innych płynnych preparatów stosowanych na budowie – a więc substancji, które często zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – można je wynająć

Firmy, które regularnie parają się wznoszeniem wielopoziomowych obiektów posiadają własne dźwigary. Ich zakup oraz przechowywanie wiąże się jednakże z pewnymi kosztami. Z kolei przedsiębiorstwa, które okazjonalnie przyjmują zamówienia tego rodzaju, mogą uniknąć nadmienionych problemów. Dobrym rozwiązaniem dla nich będzie skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również innych modułów konstrukcji szalunkowych.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]