Co brać pod uwagę podczas budowy domów drewnianych?

Budowa domów drewnianych energooszczędnych - kliknij tutaj po więcej szczegółów o tej usłudze.

Bardzo dużo osób marzy o wybudowaniu swojego domu. Wielu z nich udaje się zrealizować to pragnienie. Jeszcze jakiś czas temu w polskim krajobrazie dominowały domy w kształcie popularnego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Charakteryzowały się też dużymi stratami energii. Obecnie wygląda to całkiem inaczej. Bardzo chętnie decydujemy się na domy z drewna, które stanowią połączenie znanego od lat stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak świetnie połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy wznoszone z drewna to obecnie świetny przykład na to, jak efektywnie można zestawić ze sobą tradycyjny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam wygodę. Styl góralski – bo tak na ogół nazywa się także styl podhalański – to kwintesencja dobrego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, balkon lub weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu podhalańskim. Aby jednak taki dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, chętnie wykorzystują też innego rodzaju nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być również energooszczędny. W tym celu architekci stawiają na zwartą bryłę domu, zalecają dobór odpowiednich okien i właściwe ocieplenie. Domy drewniane wzniesione w stylu góralskim połączonym ze stylem nowoczesnym spotkać można najczęściej w jednym regionie naszego kraju. Jest to oczywiście Małopolska, na terenie której położone jest piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt specjalistom

Przygotowanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie należy do łatwych. Dlatego najlepiej jest powierzyć to zadanie fachowcom. Nie inaczej jest już podczas budowy domu. Tylko wówczas będzie można być pewnym, że dom będzie prezentował się doskonale, a równocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

Dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]