Akcesoria szalunkowe – wzmocnienie deskowań

Jeśli szukasz ściągu szalunkowego, odwiedź ten adres

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie produkty używa się podczas szalowania? Dlaczego warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

By szalunki ścienne, używane do wykopów czy stropowe były zamocowane we właściwy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają obecnie wiele elementów używanych do wzmacniania szalunków, m.in. napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, zaciski sprężynowe, nakrętki, klucze do rusztowań i żabek napinających, listwy fazujące czy pozycjonujące, rurki dystansowe oraz stożki i korki. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala utrzymać właściwy rozstaw pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty pozwalające spiąć szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse umożliwiające utrzymanie właściwej odległości między prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie można pominąć też ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Czemu warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Witryny internetowe mają w swojej ofercie świetnej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Rasto czy Tekko i są dostępne w rozsądnych cenach.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]