Optymalizacja stron internetowych – najważniejsze, co musisz wiedzieć

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, aby była ona chętnie odwiedzana przez internautów. Ale co można zrobić, żeby nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

Na czym polega optymalizacja stron internetowych?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz zawartości strony. Dobrze przeprowadzona optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że znajdzie się ona wyżej w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jakie elementy podlegają optymalizacji strony internetowej?

Właściwie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także zamieszczonych na niej tekstów i obrazów. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: szybkiego wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeżeli na stronie znaleźć można słowa kluczowe, nie powinno być ich jednak zbyt wiele. Optymalizując grafikę musimy zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy słowa kluczowe oraz linki znajdujące się na stronie.
Solidnie przeprowadzona optymalizacja strony ułatwia osiągnięcie lepszych wyników wyszukiwania i podnosi popularność serwisu. Optymalizując stronę nie należy zapominać o tym, że powinna być ona przyjazna dla użytkowników.