Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Lśniące i perłowe zęby to marzenie każdego. Niestety bakterie systematycznie wpływają na nasze szkliwo i powodują, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze systematyczne zabiegi pielęgnacyjne zapewniają dobre efekty. Jak odzyskać zachwycający uśmiech? Które metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – lampa czy paski?

Mycie jamy ustnej po każdym posiłku to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznymi zmianami. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają prezentować się ładnie. Domowe zabiegi wybielające (woski, żele, paski), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem narzędzi, które przywracają zębom śnieżnobiały odcień. Jakie zabiegi są w tym momencie najchętniej wybierane? Stomatolodzy szczególnie zalecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje satysfakcjonujące rezultaty już po kilku sesjach. Wybielanie lampą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów – zweryfikuj stan jamy ustnej

Jak wygląda wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba zobaczyć czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Następnie przy pomocy specjalnego szablonu oznacza się barwę zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Istotny jest również dobór właściwego PH żelu. Preparat naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny znacząco redukując nieestetyczne zażółcenia. Lampa BEYOND rozjaśnia zęby nawet o kilkanaście odcieni, efekty są więc spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu trzeba unikać czerwonego wina, czarnej herbaty przez co najmniej kilka dni. Osobom, które z różnych przyczyn nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.