Terapia laserem wysokoenergetycznym – stymulacja mięśni i blokada bólu

lasery wysokoenergetyczne

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika wykorzystująca silnie zogniskowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przystawieniu do skóry pacjenta specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przedostaje się ona do głębokich tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, jak również poprawia krążenie, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta metoda leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – przeznaczenie

Laser wysokoenergetyczny może być używany do rehabilitacji niemal każdej części ciała. Nieraz jest wykorzystywany przez personel opiekujący się zawodowymi sportowcami – doskonale nada się jako środek redukujący uczucie bólu po treningach oraz leczący następstwa kontuzji takie jak: naderwania wiązadeł, stłuczenia czy zapalenia. Poza zastosowaniem w sporcie, lasery wysokoenergetyczne są też używane m.in. w leczeniu rwy kulszowej, dyskopatii szyjnej, haluksów oraz rozmaitego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być też przydatny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są wytwarzane przez specjalne aparaty. Do tego typu urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różną budowę i, co za tym idzie, różny sposób działania. Wyróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe wysyłające światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

Dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]