
Na voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/ uzyskasz więcej szczegółów o korekcji starczowzroczności.
Starczowzroczność, czyli presbiopia, to jeden z normalnych procesów powiązanych bezpośrednio ze zbliżaniem się do wieku starczego. Jej symptomem jest pogarszanie się widzenia w bliży, co praktycznie ogranicza możliwość czytania książek, korzystania z telefonu komórkowego czy komputera, rozwiązywania krzyżówek, a także wykonywania szeregu codziennych czynności. Presbiopia jest wynikiem zachwiania zdolności akomodacji oka bądź jej pełnej utraty. Sposobem na rozwiązanie tego problemu może być zakładanie szkieł korekcyjnych, jakkolwiek powoduje to pewne trudności. Szkła do bliży zakłócają widzenie dali, okulary progresywne bywają przeważnie drogie, natomiast modele dwuogniskowe nie zawsze są wygodne. Najlepszym rozwiązaniem może być tym samym wyeliminowanie presbiopii dzięki zabiegowi.
Korekcja starczowzroczności. Dlaczego jest potrzebna?
Jak już napomknęliśmy, korekcja starczowzroczności umożliwia ustrzeżenie się szeregu przeszkód przy realizowaniu powszednich, najłatwiejszych czynności. Ludzie dotknięte tą chorobą (trzeba podkreślić, iż w niektórych przypadkach pierwsze oznaki presbiopii pojawiają się zaraz ukończeniu 40 lat) mają problemy z czytaniem czy korzystaniem z komputera, jak również przemieszczaniem się komunikacją miejską (problemy z korzystaniem z rozkładów jazdy) czy robieniem zakupów (w gruncie rzeczy ogranicza możliwość odczytania etykiety artykułu). Dodatkowo, odwrotnie do krótkowzroczności, starczowzroczność nie jest rekompensowana przez możliwość dokładniejszego widzenia dalszych obiektów, a noszenie szkieł korekcyjnych okazuje się dla chorego niekomfortowe. Nie należy też zapominać, że wada ta się przez cały czas pogłębia, a każde następujące 2 lata lata skutkują zazwyczaj pogorszeniem widzenia o mniej więcej ćwierć dioptrii.
Korekcja starczowzroczności – jakie zabiegi są możliwe?
Poza korekcją z użyciem okularów, rekomendowane jest również leczenie starczowzroczności z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają konieczność stosowania szkieł korekcyjnych. Metody jak przykładowo PRESBYMAX® są też sposobem na to, aby w trakcie pojedynczego zabiegu zupełnie pozbyć się wady w obu oczach.
Dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]