Polski psycholog w UK – imigrant może liczyć na pomoc

polski psycholog w UK, Birmingham, Coventry

Po wejściu Polski do Wspólnoty Europejskiej i otwarciu obcych rynków zatrudnienia na naszych obywateli, Polacy z chęcią zdecydowali się na wyjazd do Wielkiej Brytanii. Dzisiaj przez Brexit fala emigracji w zasadzie zanikła, ale ciągle nie brak osób skłonnych do zatrudnienia się bądź rozpoczęcia studiów właśnie na Wyspach. Często jednak pobyt w Wielkiej Brytanii może stwarzać wiele utrapień, z którymi trudno jest sobie poradzić bez dodatkowego wsparcia profesjonalisty bardzo.

Polski psycholog w UK – w jakiego typu okolicznościach jest potrzebny?

Przebywanie na Wyspach oraz związana z tym rozłąka z bliskimi, a także praca w obcym kraju, mogą rodzić mnóstwo problemów, którym wyjątkowo ciężko jest sprostać. Rozłąka z bliskimi często powoduje ogromny stres. Do tego nieraz pojawiają się także kłopoty z dostaniem pracy lub nawiązaniem znajomości ze współpracownikami. Nieznajomość języka, która ciągle jest dość często spotykana, sprawia, że bardzo szybko dochodzi do odcięcia się od kolegów z pracy. A stąd już tylko mały krok do uniemożliwiających codzienne funkcjonowanie zaburzeń nastroju lub nasilenia odruchów o charakterze agresywnym. Nad zachowaniem tego typu naprawdę trudno jest zapanować samodzielnie. Z tego powodu nie należy bać się korzystania z pomocy profesjonalisty. Rozmowa z psychologiem jest najlepszym rozwiązaniem.

Polskojęzyczny psycholog w UK – jak wygląda przebieg takiej wizyty?

Każda rozmowa z psychologiem ma miejsce w bezpiecznej atmosferze oraz dyskretnej. Nie trzeba obawiać się, że historie , które opowiedziano podczas wizyty będą przekazane kolejnej osobie. Na psychologu ciąży wszak obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, a zwolnić z niej ma prawo tylko sąd. Psycholog jest osobą, przed którą nie powinno się skrywać problemów oraz niedoskonałości – jego zadaniem jest pomoc w ich rozwiązaniu. Specjalista ten uczy, jak uporać się ze stresującymi wydarzeniami, a także pokazuje po czym identyfikować sytuacje , które mają charakter konfliktowy. Polski psycholog w UK to najlepszy wybór. Wizyta odbywa się w języku polskim, za sprawą czego przebiega sprawniej i swobodnie. Osoba zgłaszająca się z problemem nie musi bowiem obawiać się tego, czy będzie zrozumiana oraz czy sama dobrze zrozumie to, co radzi jej psycholog.

Dane kontaktowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339