Masz wadę wzroku? Skonsultuj się z optometrystą

voigt kraków, korygowanie wad wzroku, korekta wzroku kraków

Zdrowe oczy to gwarancja pełnego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga wyeliminować dokuczliwe i często groźne dla zdrowia choroby oczu. Kto powinien poddać się leczeniu wad wzroku?

Korekcja wzroku – procedura bezpieczna i mało inwazyjna

Zaledwie dekadę temu korekta wzroku sprowadzała się do zakładania okularów lub soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednakże innowacyjne techniki korekty umożliwiające leczenie nadwzroczności, krótkowzroczności, astygmatyzmu, a także wielu pozostałych schorzeń. Niezwykle rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku, która wyróżnia się dużą efektywnością. Laserowa korekta wzroku jest zabiegiem bezpiecznym i mało inwazyjnym, a pacjent szybko powraca do regularnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, w której pracuje biegła kadra medyczna, specjalizująca się w innowacyjnych technikach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, dobierze stosowną procedurę leczenia, a następnie skoryguje wadę wzroku. Optometryści pracujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji nowoczesny sprzęt diagnostyczny, więc są w stanie wykryć nawet najrzadsze choroby oczu.

Czym poza tym zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne zajmują się także terapią innych schorzeń, np. stożka rogówki. Najnowsze metody jego korekcji polegają między innymi na formowaniu rogówki za pomocą metody Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Prócz tego okuliści wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest procedurą pomocną w wykrywaniu stanów zapalnych, glaukomy, a także innych groźnych schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się także mapy rogówki – jest to potrzebne przed zabiegami laserowymi, przykładowo operacją katarakty. Korekcja wad wzroku to rzecz jasna nie wszystko – specjaliści okuliści radzą sobie również z innymi dolegliwościami, jak przykładowo ciałami obcymi w gałce ocznej lub pozbyciem się kaszaków.

Dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]