LASEK, FemtoLASIK, EBK – korekcja wad wzroku z wykorzystaniem lasera

Tutaj otrzymasz szczegółowe informacje na temat femtoLasik.

Korekta laserowa wzroku to obecnie standardowa metoda korekcji astygmatyzmu, myopii, hyperopii czy presbiopii, aczkolwiek niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że zabiegi te są wykonywane przy użyciu różnych technik.

Zabieg FemtoLASIK – bezpieczna, bezinwazyjna, a zarazem bezbolesna technika korekcji wzroku

Zabieg FemtoLASIK (popularnie nazywany również All-Laser-LASIK) to nie wywołująca bólu, w pełni bezpieczna, a przy tym bezinwazyjna metoda korekty takich wad jak astygmatyzm (do 6 dioptrii), hyperopia (do +4 dioptrii), miopia (do -10 dioptrii) i w indywidualnych przypadkach presbiopia. Sam zabieg nie trwa długo – wprawny optometrysta potrafi zrealizować go w blisko piętnaście minut. Zaletą tej metody jest to, że pacjent bardzo szybko odzyskuje ostrość wzroku – w zasadzie w ciągu dnia po zabiegu może podjąć na nowo swoje codzienne obowiązki. Zabieg dzielony jest na dwa etapy i w przeciwieństwie do tradycyjnej metody LASIK, tutaj rogówki nie nacina się za pomocą skalpela. W trakcie zabiegu FemtoLASIK na początku za pomocą lasera femtosekundowego rozdziela się płat rogówki o grubości około 0,1 milimetra, a w drugiej fazie ma miejsce kształtowanie rogówki laserem excimerowym.

Pewnym wariantem metody FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie działanie lasera excimerowego jest dostosowane do każdego pacjenta. Przed rozpoczęciem zabiegu optometrysta wykonuje topografię rogówki i na jej podstawie koduje poszczególne ruchy lasera. Ten typ zabiegu przeprowadza się u pacjentów z hyperopią i astygmatyzmem, których układ optyczny cechuje się nieszablonowym kształtem.

Inne zabiegi korekty wad wzroku

Rzadziej wykorzystywane sposoby korekty wzroku to m.in.:
EBK, w którym po znieczuleniu oka z rogówki zdejmowany jest nabłonek (podlega on później regeneracji), a następnie modeluje się rogówkę przy pomocy lasera excimerowego. EBK zwana jest metodą powierzchniową, ponieważ nie dochodzi do ingerencji w głębokie warstwy rogówki. Zabieg ten można jednakże zastosować wyłącznie do korekty niewielkich wad wzroku.
LASEK – wykonywany jest u osób, u których z przeróżnych przeciwwskazań nie da się zastosować metody FemtoLASIK. W tej metodzie korekcji wzroku płat nabłonka rogówki odcinany jest nie wiązką laserową, a alkoholem.

Dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]