Jak leczyć wady wzroku? O korekcji laserowej

Skieruj się na voigtklinikaoka.pl, aby znaleźć informacje o laserowej korekcji wzroku.

Codzienny komfort, praca w różnych zawodach czy możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to zaledwie niektóre z powodów, które przekonują pacjentów do przeprowadzenia korekty laserowej wzroku. Popularność tej metody w ostatnich latach nieustannie rośnie, na co wpływ ma na pewno coraz bardziej doskonała technologia (i wynikająca z niej obniżka cen leczenia) oraz nadzwyczaj małe ryzyko potencjalnych komplikacji. Za przeprowadzeniem zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają również kwestie zdrowotne. Liczne badania udowadniają wszak, iż nie korygowane wady wzroku mogą doprowadzić do wiele poważniejszych problemów, ponieważ są czwarty (zaraz po zwyrodnieniu plamki, zaćmie i jaskrze) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością walczy jeden na trzech mieszkańców Europy.

Laserowa korekta wzroku – czy warto?

Laserowa korekcja wzroku wykorzystuje technologię formowania rogówki przy pomocy skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez spłaszczenie rogówki w jej centrum uzyskuje się doskonałe efekty. Unosząc jej środek oraz zmniejszając jej obwód, można z kolei wyeliminować problem nadwzroczności. Obecnie bardzo popularnym typem lasera wykorzystywanego podczas zabiegów laserowej korekty jest laser femtosekundowy, wysyłający krótkie impulsy światła IR. Pozwala to na dokonanie dokładnego formowania, a jednocześnie zmniejsza zagrożenie naruszenia pozostałych elementów rogówki. Za poleceniem tej metody leczenia wad widzenia przemawia masa czynników. Istotne to z całą pewnością niska inwazyjność, skuteczność, precyzja i minimalne ryzyko komplikacji. Trzeba wspomnieć także o tym, iż zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekcja wzroku – jakie są przeciwwskazania?

Zanim postanowimy o poddaniu się leczeniu laserem, warto wiedzieć o tym, iż w pewnych kazusach lekarz może odmówić jego przeprowadzenia. Do najważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy zwłaszcza nieukończony 21 roku życia, choroby oczu jak np. zaćma, karmienie piersią oraz ciążę, choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe czy posiadanie rozrusznika serca.

Dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]