Bezbolesne leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe dla wielu z nas nie jest przyjemnym zagadnieniem. Obecnie jednak, wykorzystując odpowiednie sprzęty i – co najważniejsze – efektywne środki przeciwbólowe, stomatolodzy są w stanie zagwarantować nam, że zabiegi będą w stu procentach komfortowe. Leczenie kanałowe okazuje się niezbędne zawsze, gdy rozwinie się zapalenie miazgi zęba lub tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na wykorzystaniu supercienkich narzędzi, dzięki którym dentysta może dostać się do najgłębiej zlokalizowanych partii zęba. Dobrze przy tym wiedzieć, iż w leczeniu kanałowym używa się także innych, nierzadko naprawdę złożonych technicznie narzędzi. Jakich?

Leczenie kanałowe – sprzęt

Obok narzędzi ręcznych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym bardzo ważne są mikroskopy operacyjne, bo obraz z wnętrza zęba przesyłają do monitora w zasięgu wzroku dentysty, minimalizując prawie do zera niebezpieczeństwo różnego rodzaju błędów. W leczeniu kanałowym kluczowe jest również mierzenie długości kanałów. Wypracowanie sporej dokładności ułatwiają specjalistyczne urządzenia cyfrowe – endometry. Poza tym lekarze stosują też odpowiednie narzędzia, które umożliwiają maszynowe opracowanie kanałów, a dzięki temu – znaczne skrócenie wizyty oraz polepszenie samopoczucia leczonego.

Bezpłatne leczenie kanałowe

Rozpoczynając leczenie kanałowe powinniśmy wiedzieć, że nie zawsze będzie ono fundowane przez kasę chorych. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest osobom poniżej 18 lat. Inni nie są zobowiązani, by płacić za leczenie kanałowe zębów z przodu – siekaczy, a także kłów. Leczenie kanałowe zębów tylnych jest zaś w pełni płatne. Jeżeli jest ono potrzebne, powinniśmy wybrać się do lekarza posługującego się odpowiednimi narzędziami i wcześniej dowiedzieć się, co o jego usługach dotychczasowi klienci mówią w sieci.