Programy do digital paintingu i jak szukać kursów malarstwa cyfrowego

Malarstwo cyfrowe. Więcej szczegółów na digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od lat próbują podążać drogą rozwoju cyfrowego. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi technikami teraz nie jest już jedynym warunkiem, by znaleźć pracę w branży gamingowej albo filmowej, dlatego że te gałęzie rozrywki na etapie kreowania świata przedstawionego i postaci wykorzystują przede wszystkim specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Mając świadomość tych realiów duży odsetek młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem od razu stara się przyswoić sobie najpopularniejsze programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – bezgraniczna wolność dla artystów

Istnieje wiele programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo że został stworzony jako software do obróbki fotografii, błyskawicznie stał się głównym oprogramowanie game developerów oraz ilustratorów. W wyniku powodzenia Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak np. GIMP, Krita czy Affinity Photo, w których dzięki użyciu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace wyglądające jak obrazy wykonane akwarelami, gwaszem lub farbami olejnymi. Digital painting zapewnia twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość korygowania niefortunnych maźnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz nigdy uzupełniać!

Digital painting – kurs pod okiem instruktora

W praktyce uczenie się malarstwa cyfrowego przebiega w analogiczny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Naturalnie pierwsze próby można podjąć samemu, jednak by stosownie rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać ważne techniki korzystania z pędzli i wszystkie opcje oprogramowania, polecamy wziąć udział w kursie prowadzonym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje lekcje digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozlicznych video kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie zagadnień jakie wyjaśniają takie kursy jest rozległe i nie uczą one wyłącznie podstaw funkcjonowania programu. Istotne jest jednakże, żeby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą kursu.

Dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]